پروژه شهرنما شهرداری بیجار گروس ، تصاویر 360 درجه شهری ، تشخيص مغايرتهاي کاربري، پيشروي هاي غير مجاز در ساخت و سازها، کاهش بازديدهاي کارشناسي بصري و زائد fava.bijar.ir ، سایت واحد انفورماتیک شهرداری بیجار، فاوا شهرداری بیجار

پورتال سازمانی

پرتال سازمانی

پورتال هوشمند

دوشنبه, 3 مهر 1402

منوی سایت


  پروژه شهرنما


  پروژه شهرنما

  باهمکاری و نظارت واحد فناری اطلاعات
  شهرداری بیجار و  در راستای تکمیل پروژه شهرداری الکترونیک و خدمت رسانی بهتر و سریعتر به شهروندان محترم اقدام به اجراء پروژه شهرنما (برداشت تصاویر 360 درجه ای) از معابر و املاک سطح شهر بیجار گردید.  این پروژه شامل تصویر برداری از کلیه معابر شهر بیجار با آخرین تکنولوژی برداشت تصاویر روز دنیاست که در خروجی آن ایجاد بانک اطلاعات تصویری شهر با قابلیت 360 درجه  و مزایای بسیار زیادی میباشد.

  این پروژه باعث تحولی شگرف در اجراء سیستم یکپارچه شهرسازی گردیده است. در این پروژه کلیه معابر سطح شهر با پوشش 100 درصدی برداشت گردیده است. این پروژه از گامهای اساسی برای ایجاد شهرهای مجازی (virtual Cities)    میباشد.


   از مزایای مهم اجرای این طرح میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:


     * کاهش بازديدهاي کارشناسي بصري و زائد
    *  تشخيص مغايرتهاي کاربري، پيشروي هاي غير مجاز در ساخت و سازها
    *  مشرفيت ها و تجاوز به حريم معابر
    *  کاهش حداکثري بازديد هاي اصناف
   *  ارتقاء سطح کيفي مديريت مبلمان شهري با نمايش کليه عناصر و المانهاي موجود در سطح معابر
    *  مديريت سوانح و بحران
    *  مديريت پارکها و فضاي سبز
    *  مديريت آتش نشاني
    *  ترافيک و حمل و نقل
    *  ساخت و سازها و پروژهاي عمراني
    *  بارگذاري لايه هاي توريستي و بازديد از اماکن توريستي، مذهبي، سياحتي و گردشگري در فضايي کاملا واقعي
    *  موردنيازساير ارگانها مانند اداره آب، برق، گاز، مخابرات
      و...

       شرکت صفا رایانه مجری این پروژه  میباشد که طی سالهای 1388 تا کنون با همکاری شهرداری بیجار فازهای صفر و یک از سیستم یکپارچه شهرسازی شهر بیجار را به پایان رسانیده است.

  با توجه به ژئو رفرنس بودن برداشت هاي مصور صورت گرفته و جانمايي دقيق آن بر اساس مختصات  UTMجهاني يکي از مهمترين ويژگيهاي طرح مزبور بوده که بستر و امکاني را فراهم مي نمايد تا در يک فضا و محيط واحد ارتباط چند سويه با مختصات مکاني در تصاوير ماهواره اي، نقشه هاي دوبعدي (وضع موجود املاک)، لايه طرح هاي تفصيلي و لايه ترسيم شده معابر برقرارگردد و اين قابليت ها خود زير ساخت و بستر واقعي در ارائه خدمات الکترونيکي در شهرداري الکترونيکي خواهد بود که با تلفيق داده هاي مکاني و توصيفي املاک همراه با مشاهده تصويري هر گونه اطلاع رساني به شهروندان، معرفي موقعيت ها و جايگاهها به سرمايه گزاران، معرفي جاذبه هاي توريستي و امکنه تاريخي هرگونه ايجاد و افزونگي خدماتي را درتحقق شهر مجازي و با هدف کاهش مراجعات شهروندان به شهرداريها، کاهش تردد در سطح شهر، کاهش مصرف سوخت، کاهش آلودگي هوا وکاهش فشارهاي رواني براي شهروندان را نويد خواهد داد.  5.7.9.0
  گروه دورانV5.7.9.0